hosting menu left
hosting menu right

top of hosting header
www.efektivne.eu
Microsoft Excel Excel 2013 I.
 • Délka školení - 10 hodin
 • Účastnická cena - 2450 Kč
 • Skupinové slevy
 • Vstupní test znalostí
 • Školení kdekoli v ČR
 • Možnost školení v angličtině
Microsoft Project Project 2013 I.
 • Délka školení - 10 hodin
 • Výborná cena 2950 Kč/osoba
 • Garantovaná kvalita
 • ZDARMA měsíční podpora
 • Školení kdekoli v ČR
 • Možnost školení v angličtině
Microsoft Visio Visio 2013 I.
 • Délka školení - 5 hodin
 • Účastnická cena 1950 Kč
 • Přizpůsobní požadavkům
 • Vstupní test znalostí
 • Školení kdekoli v ČR
 • Možnost školení v angličtině


bottom of hosting header
website hosting main area top

Poslední komentáře

Novinky ve Windows 7
Napsal uživatel Daniel Mikláš   
úterý, 5. ledna 2010 16:41

Windows 7 je oproti svému předchůdci Windows Vista technicky lépe optimalizován, na stejném počítači se bude s největší pravděpodobností rychleji spouštět, probouzet z režimu spánku a práce s programy bude mít pro uživatele rychlejší odezvu a i samotné vypínání systému bude rozhodně rychlejší. Pojďme se nyní podívat na přehled toho nejdůležitějšího, co Windows 7 běžnému uživateli nabízí.

Aero Přichycení (Snap)

Aero Přichycení je výborná a jednoduchá věc, pokud máte širokoúhlý monitor a potřebujete číst nebo porovnávat dva dokumenty vedle sebe. Stačí na obrazovce uchopit okno a přesunout jej k levému, resp. pravému okraji obrazovky, kde se automaticky upraví tak, že zabere půlku obrazovky. Opětovným uchopením v horní části a posunem zpět se okno vrátí do původní polohy.

Windows7-snap

Podobně lze okno maximalizovat a minimalizovat přetažením k hornímu okraji obrazovky.

Aero Zatřesení (Shake)

Pokud se potřebujete při velkém počtu otevřených oken rychle podívat na plochu, lze to provést tak, že okno, které má zůstat na obrazovce chytíte za horní část a lehce s ním zatřesete zleva doprava nebo naopak. Opětovné zatřesení vrátí uspořádání oken zpět.

Pokud máte po ruce klávesnici, raději doporučuji kombinaci WIN + D.

Windows7-shake

Aero Náhled plochy (Peek)

Pro rychlý pohled na plochu (např. na nějakou miniaplikaci) stačí zajet myší do pravého dolního rohu.

Windows7-peek

Miniaplikace

Miniaplikace oproti verzi Windows Vista již nejsou dostupné pouze v pravém pruhu Plochy, ale chovají se samostatně a je možné je samostatně přesouvat jakkoli po ploše. Správu miniaplikací provádíte např. kliknutím pravou myší do Plochy a volbou příkazu Miniaplikace.

Motivy prostředí Aero (Aero Background)

Windows 7 nabízí několik grafických a zvukových motivů. Motiv lze vybrat tak, že kamkoli do plochy kliknete pravou myší a zvolíte příkaz Přizpůsobit.

Windows7-background

Pozadí plochy se automaticky mění ve zvolené časové prodlevě. Pokud máte v úmyslu obrázek rychle změnit, klikněte pravou myší do Plochy a zvolte příkaz Další pozadí Plochy.

Knihovny dokumentů (Libraries)

Tato novinka umožňuje třídit složky dokumentů do kategorií. Jedná se zkratku (jistou formu zástupce) k lokálním nebo síťovým datům.

Windows7-libraries

Hlavní panel

Hlavním panelem je myšlena dolní lišta s tlačítkem Windows, na které se objevují zástupci programů nebo např. ukazatel aktuálního času. Pokud otevřete více např. Wordových oken a najedete myší dolů na zástupce Wordu, na obrazovce se objeví náhledy jednotlivých obrazovek, v kterých lze vybírat.

Nahledy

Na zástupce aplikace lze taktéž kliknout pravou myší a z nabídky vybrat jeden z posledních dokumentů, s kterými jste pracovali.

Dále je možné připínákem pro příští snadné spuštění připnout zástupce aplikace.

Nahledy2

Centrum zařízení a Centrum mobilních zařízení

Pro rychlý přehled nebo správu připojených zařízení je nyní k dispozici Centrum zařízení, které vyvoláte přes tlačítko Windows (vlevo dole) a dále volbou Zařízení a tiskárny. Po výběru zařízení se nahoře zobrazí příslušné příkazy. Na zařízení je taktéž možno kliknout pravou myší.

Windows7-Centrum

Pokud se často přesouváte s notebookem a např. prezentujete, je velmi výhodné znát Centrum mobilních zařízení, které vyvoláte např. kombinací WIN + X. Zde můžete softwarově připojovat počítač k dataprojektoru nebo externímu monitoru, připojovat se k bezdrátové síti, měnit režim napájení a další.

CentrumMobilnichZarizeni

Tento správce se nacházel již ve Windows Vista.

Domácí skupina (Homegroup)

Domácí skupinu oceníte spíše v domácím prostředí nebo v prostředí velmi malé firmy. Jedná se o velmi rychlý způsob propojení počítačů a sdílení jejich dat nebo tiskáren.

Windows7-Homegroup

 

Podpora multidotykového ovládání

Microsoft již v předešlých verzích Windows experimentoval s podporou dotykového ovládání, nicméně až ve Windows 7 přichází integrace a podpora vícedotykové technologie. Pokud k počítači připojíte zařízení umožňující dotykové ovládání nebo budete provozovat Windows 7 na tabletu nebo jiném zařízení umožňujícím dotykové ovládání, můžete Windows 7 snadno ovládat jedním nebo více prsty. Tato technologie s názvem Windows Touch je k dispozici v edicích Home Premium, Professional a Ultimate.

Windows7-WindowsTouch


Jestliže se chystáte přejít z Windows XP nebo Vista na nový systém Windows 7, rozdíly v žádném případě nebudou tak razantní, že byste se v novém prostředí ztratili. Mezi Vistou a „Sedmičkou“ jsou rozdíly minimální. Pokud se rozhodne nakročit z XP, můžete si pomoci změnou designu systému do podoby WinXP.

 
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vyhledávání

Anketa

Jaký Office používáte nejčastěji?

MS Office 2010 - 30.1%
MS Office 2007 - 32.2%
MS Office 2003 - 12.7%
MS Office starší - 1.3%
OpenOffice - 6.5%
Google Office - 7%
Jiný - 2.3%
MS Office 2013 - 8%

Celkem hlasů: 1679
The voting for this poll has ended v: sob, 19. ledna 2019website hosting main area bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, .org.uk tld hosting. Valid XHTML and CSS.